Bitomat Bydgoszcz

Do niedawna w Bydgoszczy można było znaleźć zaledwie 4 bitomaty - to niewiele urządzeń na miasto, które zamieszkuje ponad 354 000 mieszkańców! Jako ATM Egera postanowiliśmy wesprzeć mieszkańców miasta nad Brdą, którzy inwestują w kryptowaluty - dodaliśmy 53 nowe urządzenia, zlokalizowane w całym mieście - nie tylko w galeriach.

Kup i sprzedawaj Bitcoiny na Egera
  • Mapa bankomatów
  • Lista bankomatów
    Miasto Nazwa Adres Dojazd Szczegóły

Najważniejsze informacje

Jak działają bitomaty w Bydgoszczy?

Bitomaty są urządzeniami automatyzujące wymianę pomiędzy kryptowalutami, a gotówką. Urządzenia są alternatywą dla kantorów stacjonarnych i platform online, jednak w przeciwieństwie do nich, bitomaty to anonimowy sposób na wypłatę środków - środki z kryptowalut nie są łączone z kontami bankowymi, czego często chcą uniknąć użytkownicy giełd i kantorów kryptowalut.

Samo słowo bitomat, wywodzi się ze zlepku wyrazów Bitcoin i Bitomat, który początkowo złożył się w Bitcoinomat, ale z biegiem czasu został zapomniany na rzecz prostszej formy.

Bitomaty wymieniają gotówkę na kryptowaluty (i odwrotnie) w zaledwie parę kroków - wprowadzenie podstawowych danych, deklaracja wielkości wymiany, wpłata kryptowalut i wypłata gotówki.

Z perspektywy operatora proces jest nico wydłużony, ponieważ operator musi wygenerować portfel kryptowalutowy z unikatowym adresem wpłaty. W celu wypłaty środków, użytkownicy muszą wypłacić środki z portfelu kryptowalutowego (np. z paper walleta), w przypadku bitcoina może być to portfel Electrum lub inne ich konto bitcoinowe (nawet takie, w którym klucz prywatny nie jest podany (giełdy, platformy).

W zależności od wybranej kryptowalut, czas księgowania może być mocno zróżnicowany. W przypadku Bitcoina księgowanie trwa średnio 15 minut, dlatego przy większych natężeniach sieci warto wypłacić BTC w inny sposób, którym podzielił się z nami użytkownik.

Zaksięgowanie środków odbywa się w sposób uproszczony, w przypadku transakcji Bitcoin, bitomaty oczekują na dwa potwierdzenia z sieci, po których Wy - użytkownicy, dostaniecie SMS z kodem wypłaty.

Przykładowe zlecenie do wypłaty

Jeżeli ustawimy maksymalny fee wypłaty, BTC wyląduje na adresie bitomatu o wiele szybciej - niemalże natychmiast. Przy bardzo małym natężeniu sieci, albo kiedy nie zależy mi na natychmiastowej transakcji moich BTC, ustalam fee zaledwie w postaci ułamków BTC. W czasie dużych zmian ceny, kiedy obciążenie sieci jest gigantyczne, ustawiłem wysokie fee i nie żałowałem - mój kolega w zbrodni, który przesyłał Bitki z domyślnym fee, musiał czekać dłużej - ściślej mówiąc - całą dobę...

Jak wymienić bitcoin na złotówki w Bydgoszczy?

Wymiana w Bitomat Bydgoszcz to czysta przyjemność - proces jest prosty, szybki i dostępny nie tylko kiedy jest niedziela handlowa! Obecnie, obsługiwane kryptowaluty przez ATM Egera ograniczają się jedynie do Bitcoina, ale pracujemy nad wprowadzeniem kolejnych walut cyfrowych.

Zaczynamy wymianę?

Zlokalizuj najbliższy bitomat Egery - prawdopodobnie nie będzie daleko, jedno z 53 urządzeń może znajdować się w Twoim najbliższym sąsiedztwie. (Pomoże Ci lista bitomatów lub mapka)

Zacznij w wygodnym miejscu, na ulubionej kanapie lub miękkim fotelu. Chwyć laptopa, tablet lub telefon i rozpocznij wymianę. Przejdź na stronę ATM Egera lub po prostu przescrolluj wyżej, znajdziesz tam formularz od którego rozpocznie się proces wymiany. Podaj imię, nazwisko i numer telefonu, a także zadeklaruj wymienianą kwotę.

Stworzymy dla Ciebie unikatowy adres Bitcoin, na który będziesz mógł bezpiecznie przelać swoje środki. Twoją wpłatę zaksięgujemy po otrzymaniu dwóch potwierdzeń z sieci, a kiedy to się stanie - otrzymasz kod wypłaty w wiadomości SMS. Kod jest ważny przez następne 72h!

Jak przebiega wymiana w innych Bydgoskich bitomatach?

O wymianę w innych bitomatach zapytaliśmy innego, równie doświadczonego w kwestii bitomatów użytkownika:

Jeżeli w bitomatach rzeczywiście jest gotówka, ruszam po gotówkę! Wymiana jest prosta - wpisuję moje dane, wpisuję ilość BTC i skanuję QR Code, wygenerowany przez operatora (to adres portfela). Gotówkę otrzymuję średnio po paru minutach, chociaż czasami trochę dokładam do Fee bitcoina. Sprzedaż Bitcoina jest fajna, ale pamiętajcie o bezpieczeństwie środków - polecam portfel Electrum (np. na urządzeniu Android).

Mapa bitomatów ATM Egera w Katowicach.

Video-poradnik krok po kroku - jak sprzedać Bitcoin w katowickim Bitomacie?

Sprawdź jak przebiega wymiana w Bydgoskich bitomatach - proces przedstawi Ci Jakub Wierzcholski, współzałożyciel ATM Egera.

Dlaczego warto skorzystać z bitomatu w Bydgoszczy?

Na rynku mamy dwa rodzaje urządzeń, dlatego bitomat podzielę na jednostronny i dwustronny. Ten pierwszy - jednostronny - umożliwia transakcję w jedną stronę, czyli zazwyczaj jedynie wypłatę bitcoina (lub innych kryptowalut). Bitomaty dwustronne umożliwiają zarówno wpłatę jak i wypłatę środków - czyli dzięki nim możliwy jest zarówno zakup jak i sprzedaż kryptowalut.

Bitomaty ATM Egera są otwarte zawsze - niezależnie od godziny otwarcia Centrum Handlowego Focus czy Zielone Arkady, nie jesteśmy od 10:00 - 20:00 czy od 8:00 - 21:00, ATM Egera jest otwarta przez całą dobę, 7 dni w tygodniu! Pieniądze dotrą do Ciebie w zaledwie paręnaście minut od wypłaty!

Każdy nasz punkt to (za)ładowany bitomat, w którym możliwa wypłaty kryptowalut sięga wartości nawet 20 000 złotych!

To jednak nie jedyne powody, dla których warto skorzystać z naszych bitomatów - ale też ogólnie z bitomatów. W przeciwieństwie do wypłaty środków na konta bankowe, Bitcoinomaty gwarantują anonimowość! Dodatkowo, gotówka jest często o wiele bezpieczniejszą opcją, niż cyfrowe transfery środków.

Lista bitomatów ATM Egera w Katowicach.

Jakie prowizje mają Bydgoskie bitomaty?

Bydgoskie bitomaty pobierają prowizję w przedziale od 5% do 7%, w zależności od wybranej kryptowaluty. Bitcoin - czyli najpopularniejsza kryptowaluta w bitomatach - najczęściej ma najniższą prowizję od wymiany, która najczęściej wynosi około 5%. Mniej popularne kryptowaluty, jak Ethereum, Dash, Bitcoin Cash czy Litecoin, mogą być obłożone prowizją sięgającą nawet 7%!

Te parę procent to nie koniec - w bitomatach prowizja zawarta jest także w samej cenie wymienianej kryptowaluty. To tzw. spread, który operatorzy dodają do ceny kupna i sprzedaży, zazwyczaj to dodatkowe parę procent, w stosunku do ceny rynkowej.

Dodatkowo operatorzy doliczają stałą prowizję, która służy pokryciu kosztów związanych z obrotem gotówki. Najczęstsza opłata waha się pomiędzy 15 PLN a 20 PLN.

Jakie prowizje są w ATM Egera?

Bitomaty ATM Egera nie pobierają prowizji od zakupu kryptowalut, ponieważ opcja nie jest jeszcze dostępna na naszej platformie. Koszt wypłaty w Bitomatach z naszej sieci to zaledwie 5% i 10 złotych prowizji stałej. Kwota stała służy pokryciu kosztów związanymi z wypłatą gotówki.

Porównanie prowizji ATM Egera i zwykłego bitomatu

Brak weryfikacji

Transakcje do 4,500 zł realizowane są jako transakcje okazjonalne.

Niemale 3,500 punktów

Ponad 3,000 bankomatów z funkcją sprzedaży oraz ponad 3,500 punktów z funkcją zakupu.

Realizacja w 10 minut

Od przelania bitcoinów do wypłaty z bitomatu wymagamy dwóch potwierdzeń.

Czy bitomaty ATM Egera w Bydgoszczy są bezpieczne?

ATM Egera jest zaledwie częścią większego ekosystemu Egery. Tworzymy systemy finansowe od 2015, a w 2017 roku stworzyliśmy pierwszą giełdę kryptowalut - wiemy jak budować bezpieczne platformy. Podczas budowania sieci bitomatów wykorzystaliśmy najlepsze praktyki, które poznaliśmy tworząc Bitclude, Egerę i Gringotta.io.

Wpłaty do bitomatów w naszej sieci są maksymalnie zabezpieczone i odbywają się na zabezpieczonych adresach, generowanych w standardzie SegWit dla każdego użytkownika. Uniemożliwiamy w ten sposób pomyłkę użytkownika lub zaginięcie jego środków.

Wzrost popularności Bitomatów w polsce.

Lista bitomatów w Bydgoszczy

Autor: Michał Woźniak

Opublikowane 13 maja 2022 r.

Spis Treści