Bitomat Częstochowa

Jeden bitomat na 217,000 mieszkańców to zdecydowanie za mało! Dlatego jako największa sieć bitomatów w Polsce - udostępniliśmy 34 nowe bankomaty Bitcoin na terenie Częstochowy! Wypłaty gotówki ze sprzedaży kryptowalut będą teraz o wiele szybsze, prostsze i bardziej dostępne - wypróbuj nasz kantor online już teraz!

Kup i sprzedawaj Bitcoiny na Egera
 • Mapa bankomatów
 • Lista bankomatów
  Miasto Nazwa Adres Dojazd Szczegóły

Najważniejsze informacje

Jak działają bitomaty w Częstochowie?

Nasze bitomaty są zlokalizowane na terenie całego miasta, co znacząco ułatwi Ci cały proces wymiany kryptowalut na gotówkę - w znalezieniu odpowiedniego urządzenia pomoże Ci mapa bitomatów, którą znajdziesz powyżej. Urządzenia znajdują się na terenie supermarketów (m.in. na terenie dawnego marketu Tesco), w Galeriach Handlowych oraz na zwykłych uliczkach i alejkach! Zupełnie jak bankomaty, znajdujące się na rogu niemal każdej Częstochowskiej ulicy.

Nie bez powodu - ATM Egera to dowód na możliwość wspólnego działania finansów tradycyjnych i świata kryptowalut - udostępniane przez nas bitomaty są dosłownie bankomatami!

Bitomaty (daw. Bitcoinomaty) to urządzenia automatyzujące wymianę pomiędzy kryptowalutami, a gotówką. Urządzenia nie potrzebują stałej obsługi, dlatego - zupełnie inaczej niż w kantorach stacjonarnych - podczas wymiany w bitomacie jesteś <q>sam na sam</q> z maszyną!

Wypłata gotówki w zautomatyzowany sposób jest ekspresowa - bez weryfikacji tożsamości i zbędnych formalności. Średni czas wymiany to 15 minut - mniej więcej tyle trwa wypłata kryptowalut z portfela Bitcoin.

Bitomaty automatycznie księgują środki po uzyskaniu dwóch potwierdzeń z sieci - po tym czasie otrzymuje się gotówkę lub kod wypłaty, który umożliwi wyciągnięcie gotówki z dowolnego urządzenia.

Jak wymienić Bitcoin na złotówki w Częstochowie?

Niedziela handlowa, niehandlowa... Czasy sprawdzania czy Centrum Handlowe na pewno jest otwarte zupełnie przeminęły! Tylko część bitomatów z naszej sieci znajduje się w obiektach, które posiadają godziny otwarcia - pozostałe urządzenia znajdują się na ulicach i w alejkach, co gwarantuje wymianę przez 24 godziny na dobę - nie tylko od 10:00 - 22:00!

A jak wymienić kryptowalutę w takim całodobowym bitomacie?

Warto zacząć od strony ATM Egera, na ktorej znajdziesz każdy bankomat-bitomat dostępny w Częstochowie!

Wiedząc już, że urządzenie znajduje się bardzo blisko, czas na sprzedaż Bitcoina.

Sprzedaż BTC możesz rozpocząć w ulubiony miejscu swojego miejsca zamieszkania lub w kawiarni - lokalizacja jest zupełnie dowolna - potrzebujesz jedynie telefonu lub laptopa z dostępem do internetu.

Przejdź na stronę główną i rozpocznij wymianę, wpisując podstawowe dane - imię, nazwisko i numer telefonu. Aby skorzystać z naszych usług nie musisz weryfikować tożsamości, co znacznie skraca czas trwania transakcji.

Na podstawie przekazanych danych, wygenerujemy dla Ciebie unikatowy adres portfela wpłacanej kryptowaluty. Możesz zeskanować kod kreskowy (QR) lub skopiować adres ręcznie.

Wpłać kryptowalutę i zaczekaj na jej zaksięgowanie, proces nie powinien trwać dłużej niż 15 minut - tyle średnio zajmuje przesłanie bitcoinów pomiędzy portfelami.

Po otrzymaniu dwóch potwierdzeń z sieci, zaksięgujemy Twoją wpłatę i wyślemy Ci kod wypłaty. Jest ważny przez 72h i możesz go wykorzystać w dowolnym urządzeniu!

Mapa bitomatów ATM Egera w Szczecinie.

Video-poradnik krok po kroku - jak wypłacić BTC w Częstochowskim bitomacie?

ałożyciel naszej sieci Bitomatów - Jakub Wierzcholski - zaprezentuje Ci krok po kroku proces wymiany środków w naszych urządzeniach.

Jak przebiega transakcja w bitomacie Częstochowa?

Wymiana w większości klasycznych bitomatów zaczyna się już przy samym urządzeniu, co często skazuje użytkownika na oczekiwanie, aż transakcja zostanie zaksięgowana - jak już wiesz, średni czas to 15 minut, ale przy dużym obciążeniu sieci księgowanie może zająć nawet godzinę!

Mimo tych różnic, proces wymiany jest bardzo zbliżony u każdego operatora. W pierwszym kroku należy podać podstawowe dane, następnie generowany jest adres portfela kryptowaluty, który oczekuje na wpłatę.

Po określonym czasie transakcja jest księgowana, a użytkownik otrzymuje kod wypłaty lub gotówkę.

Jednak na rynek kryptowalut nie polega jedynie na sprzedaży, a specyficzny typ bitomatów (czyli bitomaty dwustronne), udostępniają również możliwość zakupu.

Proces zakupu jest bardzo zbliżony do sprzedaży - należy zadeklarować podstawowe dane, a następnie operator prosi użytkownika o podanie adresu portfela, na który powinna trafić kryptowaluta. W następnym kroku użytkownik wpłaca gotówkę, po czym zatwierdza transakcję.

Podobnie jak bankomaty, bitomaty drukują potwierdzenie każdej transakcji.

Brak weryfikacji

Transakcje do 4,500 zł realizowane są jako transakcje okazjonalne.

Niemale 3,500 punktów

Ponad 3,000 bankomatów z funkcją sprzedaży oraz ponad 3,500 punktów z funkcją zakupu.

Realizacja w 10 minut

Od przelania bitcoinów do wypłaty z bitomatu wymagamy dwóch potwierdzeń.

Jakie prowizje mają Częstochowskie bitomaty?

W Częstochowie znajduje się zaledwie jeden bitomat, ale średnie prowizje operatorów udostępniających swoje usługi na terenie Polski wahają się od 4% do 6% przy wymianie Bitcoina. Użytkownicy, którzy chcą wymienić inną kryptowalutę, tzw. altcoina, płacą większe, bo nawet 7%-8% prowizje!

Na tym nie kończą się opłaty w bitomatach - niemal u każdego operatora występuje opłata stała, która służy pokryciu kosztów związanych z obrotem gotówki. Opłata może się wahać nawet w przedziale od 15 do 25 złotych.

Operator ATM Egera pobiera tylko 5% prowizji od wymienianej kwoty, a wspomniana stała kwota to zaledwie 10 złotych, dzięki którym pokrywamy wypłaty gotówki w 34 bitomatach na terenie Częstochowy!

Lista bitomatów ATM Egera w Białymstoku.

Gdzie są Częstochowskie bitomaty?

Wyżej na stronie znajdziesz mapkę i listę bitomatów na terenie Częstochowy. Niektóre z nich znajdują się po prostu na ulicach, inne są przy supermarketach, a jeszcze inne znajdują się w galeriach handlowych.

Urządzenia do wymiany znajdziesz między innymi na ulicy Dekabrystów 29, przy Kauflandzie na ulicy Generała Leopolda Okulickiego, przy Biedronce na ulicy Głównej 140, a także w 31 innych punktach Częstochowy!

Gdzie jeszcze znajdziesz Bitomaty ATM Egera?

 • Galeria Skorosze (obok sklepu zoologicznego Kakadu), Warszawa
 • Gemini Park Tarnów (obok sklepu Eurofirany), Tarnów
 • Centrum Handlowe Arena (obok sklepu KIK), Gliwice
 • Galeria Krakowska (przy głównych windach, po prawej stronie), Kraków
 • Galeria Handlowa Panorama (przy Sklepie Meritum), Poznań
 • Galeria Przymorze (Po lewej stronie od głównego wejścia), Gdynia
 • Galeria Młociny (przy wejściu Tramwaj), Warszawa
 • Gemini Park Bielsko-Biała (koło Cukierni Grycan), Bielsko Biała
Wzrost popularności Bitomatów w polsce.

Autor: Michał Woźniak

Opublikowane 01 czerwca 2022 r.

Spis Treści