Bitomat Kraków

Prosta i błyskawiczna sprzedaż Bitcoina dotarła do Krakowa. Nieważny jest dzień - poniedziałek? Sobota? 164 bitomaty ATM Egery są gotowe do wymiany Twoich kryptowalut, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę! Jak działa strona Egera i gdzie znajdują się nasze krakowskie bitomaty?

Kup i sprzedawaj Bitcoiny na Egera
 • Mapa bankomatów
 • Lista bankomatów
  Miasto Nazwa Adres Dojazd Szczegóły

Najważniejsze informacje

Jak działa bitomat?

Swoim wyglądem i sposobem działania bitomaty do złudzenia przypominają tradycyjne bankomaty! Pierwotna nazwa - Bitcoinomat - bezpośrednio nawiązywała do zlepku słów, z którego powstał Bitomat.

Co ciekawe, nowa generacja Bitomatów znajduje się w bankomatach i pokazuje, że świat tradycyjnych finansów może współgrać z nowym - kryptowalutowym!

W zależności od rodzaju, bitomaty umożliwiają jedynie sprzedaż lub kupno i sprzedaż określonych kryptowalut. Ze względu na udostępnione możliwości, bitomaty dzielimy na urządzenia jednostronne (jedynie sprzedaż) i dwustronne (czyli kupno i sprzedaż).

Kryptowaluty dostępne w urządzeniach, są zależne od operatora danego urządzenia. W Polsce mamy kilku większych operatorów i śmiało można stwierdzić, że ich oferty różnią się zasobem dostępnych kryptowalut.

Jak to działa?

Bitomat to urządzenie automatyzujące sprzedaż lub zakup kryptowalut, a złotówkami. Najczęstsza wymiana odbywa się w zaledwie kroków - podanie danych, deklaracja wielkości wpłaty, wpłata środków i wypłata!

W zależności od wybranej kryptowaluty, księgowanie na bitomatowym portfelu trwa od 10 do 15 minut, długość oczekiwania zależy najczęściej od obciążenia sieci, w której realizowana jest transakcja.

Jak wymienić Bitcoin na złotówki w Krakowie?

Nie ważny jest dzień, nie ważna godzina! Dzięki temu, że urządzenia ATM Egera nie znajdują się tylko w tłocznych galeriach, u nas wymienisz Bitcoina przez całą dobę! Jeżeli przy okazji zakupów postanowisz wypłacić BTC, to nic straconego - prawie każde centrum handlowe w Krakowie posiada pod swoim dachem przynajmniej jeden bitomat Egery!

Znajdź najbliższy Bitomat ATM Egera. Jesteśmy w stanie zagwarantować, że jedno ze 164 urządzeń znajduje się w Twoim najbliższym sąsiedztwie.

Wiesz już, że bitomat jest naprawdę blisko. Teraz czas na wymianę!

Możesz zacząć w wygodnym miejscu. W zaciszu swojego domu wejdź na stronę główną ATM Egera i rozpocznij wymianę, wpisując niezbędne dane do formularza. Podaj imię, nazwisko i numer telefonu oraz określ kwotę wymiany.

Wygenerujemy dla Ciebie unikatowy adres portfela bitcoin, w standardzie SegWit. Po otrzymaniu dwóch potwierdzeń z sieci, czyli po około 15 minutach, w wiadomości SMS otrzymasz kod wypłaty. Kod jest ważny przez następne 72h - nie ma pośpiechu, środki wypłacisz w wolnej chwili!

Przykładowe zlecenie do wypłaty

Video-poradnik krok po kroku - jak wypłacić w krakowskim Bitomacie.

Założyciel ATM Egery - Jakub Wierzcholski - pokaże Ci krok po kroku jak przebiega wymiana środków w urządzeniach udostępnianych przez naszą sieć.

Jak przebiega transakcja w bitomatach?

Transakcja w tradycyjnych bitomatach odbywa się zazwyczaj przy samym Bitomacie. Brak możliwości rozpoczęcia jeszcze na stronie operatora, oznacza oczekiwanie na zaakceptowanie transakcji przy urządzeniu.

Nowoczesne Bitomaty są dwustronne, czyli przyjmują i wypłacają gotówkę. Zakup kryptowalutami w tego rodzaju urządzeniach jest prosty i wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Warto zapamiętać, że każde urządzenie - niezależnie od operatora - wymieni bez weryfikacji tożsamości maksymalnie 4 500 złotych, co jest limitem wymiany traktowanej jako transakcja okazjonalna.

Czy w ATM Egera można kupić Bitcoin?

Operator ATM Egera nie udostępnia jeszcze możliwości zakupu kryptowalut za gotówkę. Obecnie pracujemy nad dodaniem tej możliwości do naszej usługi.

Czy bitomaty ATM Egera są bezpieczne?

ATM Egera to zaledwie frakcja całego ekosystemu Egera. Tworzymy giełdę wymiany kryptowalut od 2017, dzięki czemu wiemy jak zbudować bezpieczną platformę. W budowie naszej sieci bitomatów wykorzystaliśmy najlepsze praktyki, które poznaliśmy budując Bitclude.

W każdej z naszych spełniamy standardy prawne, dopełniając obowiązków związanych z ustawą mówiącą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i terroryzmowi (informacje prawne znajdują się w regulaminie platformy). Każda nasza usługa i platforma jest w pełni zabezpieczona, a dane użytkowników bezpieczne.

Wpłaty do bitomatów w naszej sieci są zabezpieczone i odbywają się na zabezpieczone adresy, generowane unikatowo dla każdego użytkownika. Uniemożliwiamy w ten sposób zaginięcie środków lub pomyłkę użytkownika.

Brak weryfikacji

Transakcje do 4,500 zł realizowane są jako transakcje okazjonalne.

Niemale 3,500 punktów

Ponad 3,000 bankomatów z funkcją sprzedaży oraz ponad 3,500 punktów z funkcją zakupu.

Realizacja w 10 minut

Od przelania bitcoinów do wypłaty z bitomatu wymagamy dwóch potwierdzeń.

Dlaczego warto skorzystać z bitomatu w Krakowie?

Niemal każda większa galeria krakowska czy centrum handlowe posiadają w swoim wnętrzu urządzenia do wymiany kryptowalut. Miejsca ich lokalizacji są zupełnie różne, do niedawna można bitomaty można było znaleźć w pobliżu tłocznych miejsc galerii, jak obok sklepu zoologicznego Kakadu, po prawej stronie sklepu KiK lub po lewej stronie marketu Tesco.

Te czasy przeminęły - bitomaty są już w każdej części Krakowa - w tych mniej i bardziej zatłoczonych.

Jedną z największych wad krakowskich bitomatów była ich niska dostępność i niski stan gotówki w urządzeniach, przez co wielu użytkowników nie mogło wypłacić swoich środków, albo zwyczajnie dzieli ich ogromny dystans do najbliższego urządzenia.

Kraków wzbogacił się o 164 nowe urządzenia, przy tak ogromnym zagęszczeniu, jestem pewien, że jeden z bitomatów znajduje się w Twojej najbliższej okolicy!

Godziny Bitomatów również są niezwykle wygodne, niedziela handlowa jest nam niestraszna, ponieważ wiele naszych urządzeń znajduje się zwyczajnie na ulicach. Poniedziałek o 23:00 czy sobota 10:00 - ATM Egera jest zawsze otwarta i gotowa do wymiany!

Jakie prowizje mają krakowskie bitomaty?

Najpopularniejsze krakowskie bitomaty pobierają prowizje w przedziale od 4% do 6% od wartości wymiany, przy wymianie pomiędzy złotówkami, a Bitcoinem. Kiedy chcesz wymienić inne kryptowaluty (jak Ethereum, Litecoin (LTC) czy Bitcoin Cash), mniej popularne niż Bitcoin, prowizja wzrasta nawet do 7%!

To jednak nie koniec opłat, każdy operator bitomatu pobiera od użytkownika stałą prowizję o ustalonej wysokości, która pokrywa koszt wypłaty gotówki. W niektórych przypadkach ta stała prowizja sięga nawet 15-20 złotych.

Prowizje bitomatów Kraków z ATM Egera

Bitomaty ATM Egera są najszybszą alternatywą na rynku, ale również przystępną cenowo. Koszt wymiany to zaledwie 5% wymienianej kwoty, a stała opłata operatora to tylko 10 złotych, dzięki którym ATM Egera pokrywa koszty transakcyjne związane z wypłatą w jednym z 164 punktów wymiany na terenie Krakowa.

Porównanie prowizji ATM Egera i zwykłego bitomatu

Zalety bitomatów ATM Egera

Ekspansja bitomatów przebiega błyskawicznie. Ich historia zaczęła się ledwie w 2013 roku, a na całym świecie rozlokowane jest już niemal 37 000 urządzeń! Anonimowość, prostota i szybkie transakcje to główne zalety bitomatów.

Jednak na tym ich plusy się nie kończą, warto poruszyć chociażby godziny otwarcia bitomatów ATM Egera - w przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń, większość udostępnianych przez nas bitomatów jest całodobowa!

Bitomaty ATM Egera są niemalże niewrażliwe na problemy techniczne. Gigantyczny zasób 3 500 urządzeń na terenie całej Polski zupełnie marginalizuje problemy wynikające z awarii jednego tylko urządzenia.

Nasze urządzenia znajdziesz wszędzie - nie tylko przy głównych windach w galeriach handlowych i przy cukierni Grycan, ale również na alejkach i ulicach.

Lista bitomatów ATM Egera w Krakowie.

Gdzie są krakowskie bitomaty?

Krakowskie Bitomaty ATM Egera są niemalże wszędzie, wprowadziliśmy zagęszczenie jednego bitomatu na niecałe 2 kilometry kwadratowe! Każde Krakowskie centrum handlowe posiada przynajmniej jeden bitomat - a to jeszcze nie koniec.

Ile jest bitomatów w Krakowie?

Do niedawna w Krakowie znajdowało się zaledwie 15 bitomatów, ale wraz z wejściem ATM Egera na krakowski rynek bitomatów, liczba zwiększyła się błyskawicznie do 179 urządzeń!

Mapa bitomatów ATM Egera w Krakowie.

W których galeriach znajdują się bitomaty?

 • Galeria Krakowska,
 • Galeria Bronowice
 • Park Handlowy Zakopianka (zakopiańska 62, Park Handlowy Zakopianka).

Gdzie znajdują się popularne Polskie Bitomaty?

 • Centrum Handlowe M1 (1 Centrum Handlowe Poznań),
 • Galeria Handlowa Rondo Wiatraczna (Warszawa),
 • Aleja Jana Nowaka Jeziorańskiego 1 (Gliwice),
 • Centrum Handlowe Arena (Gliwice),
 • Galeria Handlowa Panorama (przy sklepie Meritum w Warszawie),
 • Galeria Sarni Stok (Bielsko Biała),
 • Warszawski Aleje Jerozolimskie 123a,
 • Gemini Park Tanów (Obok sklepu Eurofirany),
 • Warszawska Galeria Młociny (Przy wejściu Tramwaj).
Wzrost popularności Bitomatów w polsce.

Lista bitomatów w Krakowie

Autor: Michał Woźniak

Opublikowane 04 maja 2022 r.

Spis Treści