Bitomat Łódź

Bitomaty z sieci ATM Egera dotarły do Łodzi! Do dyspozycji mieszkańców jest aż 107 urządzeń, w których można błyskawicznie wymienić bitcoin na złotówki. Bitomaty są gotowe do wymiany Twoich kryptowalut w każdy dzień tygodnia, przez całą dobę! Sprawdź jak działa bankomat Bitcoin i gdzie w Łodzi wypłacić gotówkę za sprzedaż Bitcoina.

Kup i sprzedawaj Bitcoiny na Egera
  • Mapa bankomatów
  • Lista bankomatów
    Miasto Nazwa Adres Dojazd Szczegóły

Najważniejsze informacje

Jak działa Bitomat?

Swoją nazwą i wyglądem, bitomaty do złudzenia przypominają bankomaty. Jednak nie bez przyczyny - urządzenia służące wymianie pomiędzy kryptowalutami, a gotówką, są silnie inspirowane tradycyjnymi bankomatami.

Pierwotna nazwa - Bitcoinomat - wprost nawiązuje do tego czym jest bitomat, wynalazkiem łączącym gotówkę (domenę bankowości tradycyjnej i bankomatów) oraz Bitcoina (największą i najstarszą kryptowalutę na rynku).

Podobnie jak bankomaty, bitomaty automatyzują wymianę pomiędzy gotówką, a kryptowalutami. Pierwsze urządzenia, które powstały jeszcze w 2013 roku, rozwiązywały poważny problem, z jakimi borykała się cała branża tradycyjnych finansów - długie czasy transakcji.

Urządzenia skracały czas wpłaty na giełdę bądź kantor kryptowalut do parunastu minut. Dlaczego to takie istotne? Jeszcze w 2013 roku proces wpłaty na giełdę kryptowalut, czyli przelew z konta bankowego i oczekiwanie na zaksięgowanie na platformie, trwało nawet parę dni. Dla inwestorów, którzy starają się wstrzelić w konkretną cenę upatrzonej kryptowaluty, jest to wręcz niedopuszczalne!

Wymiany w bitomatach są szybkie, ale przede wszystkim proste. Najczęstsze wymiany bitomatowe zamykają się w zaledwie paru czynnościach - podaniu danych, deklaracji wartości wymiany, wpłacie kryptowaluty i wypłacie gotówki.

Czas trwania transakcji w bitomacie jest ściśle uzależniony od wybranej kryptowaluty i obciążenia jej sieci. Wypłaty Bitcoin trwają zazwyczaj do 15 minut, ale transakcje w kryptowalutach jak XRP czy Ethereum mogą zostać zaksięgowane nawet poniżej jednej minuty!

Jak wymienić Bitcoin na złotówki w Łodzi?

Niezależnie od pory i dnia tygodnia, nasze bitomaty są zawsze gotowe do wymiany! Każdy nasz bitomat znajduje się tam, gdzie jest najbardziej potrzebny - nie tylko w głębi pasażu, nie tylko wewnątrz centrum handlowego, ale także na ulicach, uliczkach i alejach.

Wymianę możesz rozpocząć jeszcze w zaciszu domu, ale także na zakupach, kiedy zabrakło Ci gotówki! Lokalizacja nie ma znaczenia, mamy pewność, że jedno ze 107 urządzeń znajduje się w twojej najbliższej okolicy.

Czas na wymianę!

Przejdź na stronę główną ATM Egera i rozpocznij wymianę. Wpisz niezbędne dane w formularzu - podaj imię, nazwisko i numer telefonu, a także zadeklaruj kwotę wymiany.

Po zatwierdzeniu formularza, wygenerujemy dla Ciebie unikatowy adres Bitcoin. Wyślij środki, a my, po otrzymaniu dwóch potwierdzeń z sieci, zaksięgujemy twoją wpłatę i wyślemy kod wypłaty. Kod otrzymasz w wiadomości SMS, ale nie musisz się śpieszyć - jest ważny przez następne 72h.

Lista bitomatów ATM Egera w Łodzi.

Video-poradnik krok po kroku - jak wypłacić w łódzkim bitomacie?

Założyciel ATM Egery - Jakub Wierzcholski - pokaże Ci krok po kroku jak przebiega wymiana środków w urządzeniach udostępnianych przez naszą sieć.

Jak przebiegają transakcje w bitomatach?

Transakcje w standardowych bitomatach odbywają się zazwyczaj tylko... w bitomatach! Większość operatorów nie udostępnia możliwości rozpoczęcia na stronie internetowej, co przekłada się na oczekiwanie użytkownika przy bitomacie na zaksięgowanie transakcji.

Większość nowoczesnych bitomatów jest dwustronna, co oznacza, że przyjmują gotówkę, ale są także w stanie ją wypłacić.

Zakup w tego rodzaju urządzeniach jest bardzo prosty i zoptymalizowany do perfekcji - wystarczy postępować z wytycznymi operatora, które są wyświetlane na ekranie urządzenia przy każdym kroku.

Warto pamiętać, że wszystkie urządzenia na terenie Unii Europejskiej, umożliwiają transakcję bez weryfikacji do maksymalnie 1000 euro, czyli około 4,500 złotych, a taką transakcje uznaje się jako transakcję okazjonalną.

Przykładowe zlecenie do wypłaty

Jakie prowizje mają łódzkie bitomaty?

Prowizje łódzkich bitomatów zaczynają się na 4%, ale skończyć mogą się nawet na 7% wartości wypłacanej kwoty! Wysokość prowizji zależy od zasad operatora, a także od wypłacanej kryptowaluty. Najniższa prowizja jest zazwyczaj na wypłacie najpopularniejszej waluty cyfrowej, czyli Bitcoina, a wypłaty mniej popularnych kryptowalut, jak Bitcoin Cash, Ethereum czy Litecoin, wiążą się z wyższymi prowizjami.

Dodatkowo, każdy operator pobiera stałą kwotę, pokrywającą koszty związane z obrotem gotówki. Kwota sięga zazwyczaj 15-20 złotych!

Porównanie prowizji ATM Egera i zwykłego bitomatu

Dlaczego warto skorzystać z bitomatu w Łodzi?

Prawie każde centrum handlowe w Łodzi może pochwalić się conajmniej jednym bitomatem w swoim wnętrzu. Galerie i lokalizacje są różne - Łódź to nie tylko Centrum Handlowe Tulipan. Bitomaty znajdują się również w sklepach spożywczych i w okolicy elektromarketów, jeden z nich znajduje się niedaleko Media Markt, inny w pobliżu sklepu Castorama.

Godziny otwarcia nie będą już Twoim martwieniem, bitomaty ATM Egera są dostępne przez całą dobę, nie ograniczają się do wąskiego przedziału 9:00-21:00, w których otwarte są niektóre sklepy zawierające bitomaty. Nieważny jest także dzień - Poniedziałek? Sobota? Bitomaty Egery są otwarte nawet w niedziele niehandlowe!

W życiu widziałeś pewnie wiele reklam. Inne firmy i ich strony często podkreślają wiele zalet bitomatów, wiele z nich zapomina jednak wspomnieć o problemach użytkowników, którymi zbyt często bywały zatłoczone miejsca lokalizacji bitomatów w Łodzi. ATM Egera rozwiązuje ten problem - 107 urządzeń jest gwarancją gotówki w urządzeniu i możliwości wypłaty bez natrętnych gapiów.

Mniej oczywistą zaletą ATM Egery, są urządzenia jakie wykorzystujemy - wypłacając Bitcoin w bankomacie, użytkownik nie zwraca na siebie uwagi przechodniów. Dla wielu tradycyjne bitomaty nadal są egzotyką, przez co transakcje bywają bacznie obserwowane.

Jakie prowizje są w ATM Egera?

Bitomaty ATM Egera są najszybszą alternatywą na rynku, ale ich cena wcale nie jest wyższa - nasze bitomaty są przystępne cenowo. Koszt wymiany w jednym ze 107 punktów to zaledwie 5% od wartości kwoty oraz 10 złotych kwoty stałej, która pokrywa koszty transakcyjne.

Gdzie znaleźć Bitomat Łódź?

Każdy bitomat dostępny w Łodzi znajdziesz na mapce, którą znajdziesz na obecnej stronie internetowej. Oprócz mapy, udostępniamy również listę urządzeń, na której znajdziesz dokładnie opisane bitomaty - z informacjami co do ulicy, ale także z godzinami otwarcia i wskazówkami dojazdu.

Wzrost popularności Bitomatów w polsce.

Autor: Michał Woźniak

Opublikowane 01 maja 2022 r.

Spis Treści