Bitomat Rzeszów

Bitomaty ATM Egera dotarły do Rzeszowa! W ręce mieszkańców stolicy województwa Podkarpackiego oddajemy 32 bitomaty, które zasilą lokalny rynek ledwie 4 bitomatów. Lista bitomatów dostępnych w Rzeszowie jest dostępna poniżej, udostępniamy również mapkę i formularz, w którym rozpoczniesz proces wypłaty bitcoina!

Kup i sprzedawaj Bitcoiny na Egera
  • Mapa bankomatów
  • Lista bankomatów
    Miasto Nazwa Adres Dojazd Szczegóły

Najważniejsze informacje

Jak działa bitomat?

Bitomaty są urządzeniami automatyzującymi wymiany pomiędzy kryptowalutami, a gotówką. Nazwa urządzeń wywodzi się ze zlepku Bitcoina i Bankomatu, która początkowo tworzyła słowo Bitcoinomat, a z biegiem lat skróciła się do znanego nam wszystkim bitomatu. Zautomatyzowany kantor Bitcoin gwarantuje swoim użytkownikom bezpieczeństwo, szybkość i anonimowość wymiany.

Swoim wyglądem bitomaty przypominają bankomaty, a co ciekawe - niektóre bitomaty są dosłownie bankomatami - tymi samymi, które wypłacają środki użytkowników z kont bankowych.

To, jakie kryptowaluty są dostępne w urządzeniach, jest ściśle uzależnione od operatora, to on tworzy ofertę, reguluje spread i ustala prowizje przy wymianie. W Polsce funkcjonuje paru większych operatorów, którzy gwarantują różnorodną ofertę kryptowalut w bitomatach. Najpopularniejsze kryptowaluty, jakie można spotkać w urządzeniach to Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Tether i Bitcoin Cash.

A jak działają bitomaty?

Urządzenia automatyzują wymianę pomiędzy złotówkami, a kryptowalutami. Najczęstsze wymiany są długie na zaledwie parę prostych kroków - podanie danych, deklaracja wartości wpłaty, wpłata kryptowalut i wypłata gotówki.

Czas trwania wymiany, jest ściśle uzależniony od wybranej kryptowaluty - transakcje w Tetherze czy Litecoinie zostaną zrealizowane o wiele szybciej, niż przelew w Bitcoin. Przeciętna wypłata w rzeszowskim bitomacie trwa do 15 minut, ponieważ tyle mniej więcej wynosi czas księgowania środków na portfelu operatora.

Jak przebiega transakcja w rzeszowskich bitomatach?

Minusem większości bitomatów jest fakt, że transakcje zaczynają się dopiero przy samym urządzeniu. Oznacza to niestety wydłużony czas oczekiwania pod bitomatem, który może trwać nawet 15 minut. Niektórzy z operatorów udostępniają możliwość wcześniejszego rozpoczęcia wymiany - jeszcze na stronie internetowej firmy (taką możliwość udostępnia m.in. operator Egera, a także FlyingAtom) - jednak nie jest to jeszcze standard.

Na polskim rynku funkcjonują dwa rodzaje bitomatów - jednostronne i dwustronne. Te pierwsze, oferują jedynie wypłaty gotówki ze sprzedaży kryptowalut, natomiast te drugie - umożliwiają zarówno kupno i sprzedaż w parze z gotówką.

Jak sprzedać Bitcoin w bitomacie?

Bitomaty działają na polskim rynku od lat, dzięki czemu usługa wymiany jest zoptymalizowana do perfekcji. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami operatora, które pojawiają się na ekranie. Warto jednak pamiętać, że każde urządzenie na terenie Unii Europejskiej, wymienia bez weryfikacji tożsamości maksymalnie do 1000 Euro, czyli do około 4,500 złotych. Taka wymiana nie wymaga weryfikacji, ponieważ jest traktowana jako wymiana okazjonalna.

Jak wymienić Bitcoin na złotówki w Rzeszowie?

Z bitomatami ATM Egera nie liczy się lokalizacja czy godziny otwarcia, niektóre z naszych bitomatów są dostępne w galeriach handlowych i dyskontach, co uniemożliwia wymianę w niektórych godzinach i dniach, ale większość naszych urządzeń jest dostępnych na ulicach, uliczkach i w alejkach, dzięki czemu wymiana jest możliwa w każdy dzień tygodnia i o każdej porze - niedziela handlowa, czy niehandlowa - ATM Egera jest zawsze otwarta!

Znajdź najbliższy rzeszowski bankomat bitcoin. Jesteśmy w stanie zagwarantować, że jedno z 32 urządzeń znajduje się w pobliżu.

Czas na wymianę!

Zacznij w wygodnym miejscu, w zaciszu domu lub mieszkania, na wygodnej kanapie lub fotelu. Przejdź na stronę ATM.Egera.com i rozpocznij wymianę. Wpisz niezbędne dane do formularza, podaj imię, nazwisko i numer telefonu, a także określ kwotę wymiany.

Stworzymy dla Ciebie unikatowy adres portfela Bitcoin, na który bezpiecznie przelejesz swoje środki. Korzystając z naszych usług możesz być pewien, że korzystasz ze strony z najwyższymi standardami bezpieczeństwa w Polsce.

Po około 15 minutach od wpłaty, Twoje środki zostaną zaksięgowane. Potrzebujemy tylko dwóch potwierdzeń z sieci, po których wyślemy Ci kod wypłaty w wiadomości SMS.

Mając kod na telefonie wcale nie musisz się śpieszyć - jest ważny przez następne 72h!

Mapa bitomatów ATM Egera w Rzeszowie. Lista bitomatów ATM Egera w Rzeszowie.

Video-poradnik krok po kroku - jak wypłacić we białostockim bitomacie?

Założyciel ATM Egery - Jakub Wierzcholski - pokaże Ci krok po kroku jak przebiega wymiana środków w urządzeniach udostępnianych przez naszą sieć, materiał został nagrany w środku galerii, jednak pamiętaj, że nasze bitomaty znajdują się także na ulicach i w alejkach!

Dlaczego warto skorzystać z bitomatów w Rzeszowie?

Bitomat Rzeszów to coraz więcej punktów na mapie, lokalizacje są różne, ale nie ograniczają się jedynie do galerii handlowych. Niektóre z rzeszowskich bitcoin atm znajdziesz w pobliżu sklepu Zara, inne znajdują się pomiędzy Rossmanem, a Deichmannem, jeszcze inne bitomaty są... zwyczajnie bankomatem, których na pęczki jest w galeriach (bitomat w galerii Plaza Rzeszów to nie tylko <q>Poziom 0</q>) i na ulicach.

Z bitomatów warto skorzystać nie tylko dlatego, że są - oferują wymianę za gotówkę, która jest szybka, bezpieczna i anonimowa, co ceni sobie wielu użytkowników inwestujących w kryptowaluty.

Wiele reklam poleca bitomaty w Rzeszowie także z innego powodu - niskiej ceny za wymianę, ale pamiętaj, że nie każdy operator może sobie pozwolić na niskie prowizje!

Brak weryfikacji

Transakcje do 4,500 zł realizowane są jako transakcje okazjonalne.

Niemale 3,500 punktów

Ponad 3,000 bankomatów z funkcją sprzedaży oraz ponad 3,500 punktów z funkcją zakupu.

Realizacja w 10 minut

Od przelania bitcoinów do wypłaty z bitomatu wymagamy dwóch potwierdzeń.

Jakie prowizje mają rzeszowskie bitomaty?

Prowizje Rzeszowskich Bitomatów mieszczą się w przedziale 4% do 7%. Koszt wymiany jest zazwyczaj niższy w przypadku wymiany popularniejszej kryptowaluty - jak Bitcoin. W przypadku wymiany mniej popularnych kryptowalut, jak Dash czy Ethereum, może być droższy i sięga nawet 7% od wartości wymiany.

Operatorzy bitomatów pobierają również stałą stawkę, która służy pokryciu kosztów związanych z obrotem gotówką w urządzeniach. Kwota może sięgać nawet 15-20 złotych.

Prowizje Bitomatów Rzeszów ATM Egera

Bitomaty ATM Egera są zdecydowanie tańszą alternatywą wypłaty Bitcoin. Wymiana wiąże się z kosztem zaledwie 5% od wymienianej kwoty, a stała opłata operatora wynosi tylko 10 złotych, dzięki którym ATM Egera pokrywa koszty transakcyjne w 32 bitomatach na terenie całego Rzeszowa.

Porównanie prowizji ATM Egera i zwykłego bitomatu

Podsumowanie - Wymieniaj Bitcoin, nie patrz na godziny otwarcia

Bitomaty ATM Egera są ogromnym krokiem naprzód dla polskiego rynku kryptowalut. Ilość urządzeń w Polsce zwiększyła się o ponad 3000 sztuk w zaledwie jedną noc - ale nie tylko to robi wrażenie.

Urządzenia udostępniane przez naszą sieć są dostępne w każdy dzień tygodnia - poniedziałek, piątek i niedzielę - nawet niehandlową. Są również otwarte 24 godziny na dobę - koniec z pośpiechem, żeby zdążyć na ostatnie minuty - wymieniaj w spokoju z ATM Egerą!

Wzrost popularności Bitomatów w polsce.

Autor: Michał Woźniak

Opublikowane 15 maja 2022 r.

Spis Treści