Bitomat Szczecin

Największa sieć bitomatów w Polsce jest już dostępna także w Szczecinie! Rozszerzyliśmy lokalny rynek 5 bitcoinomatów o 84 nowe urządzenia, umożliwiające wypłatę Bitcoina w gotówce! Zapraszamy do sprawdzenia, jak wyglądają bitomaty łączące tradycyjny świat finansów z cyfrowymi walutami przyszłości.

Kup i sprzedawaj Bitcoiny na Egera
  • Mapa bankomatów
  • Lista bankomatów
    Miasto Nazwa Adres Dojazd Szczegóły

Najważniejsze informacje

Jak działają bitomaty w Szczecinie?

Bitomaty to urządzenia automatyzujące wymianę pomiędzy gotówką, a kryptowalutami. Ich nazwa wywodzi się bezpośrednio z połączenia dwóch słów - Bankomatu i Bitcoina, które początkowo utworzyły Bitcoinomat, ale z biegiem czasu uprościły się do Bitomatu.

Bitomaty pobierają od użytkowników niezbędne dane, a następnie generują adres portfela kryptowalutowego, na który użytkownik może wpłacić swoje środki. Kryptowaluty są księgowane automatycznie do parunastu minut, po których użytkownik otrzymuje gotówkę lub kod wypłaty.

Zasób kryptowalut dostępnych w bitomatach jest ściśle uzależniony od operatora - to on ustala jakie kryptowaluty mogą pojawić się w jego urządzeniach. Najczęściej spotykanym jest Bitcoin, który stanowi podstawę rynku kryptowalut, ale coraz częściej pojawiają się również Ethereum, Dash, Monero czy Shiba Inu.

Jak wymienić Bitcoin na złotówki w Szczecinie?

Prawie każdy bitomat, który udostępniamy w Szczecinie jest dostępny w każdym dniu tygodnia i przez całą dobę - dzięki temu nie musisz więcej zwracać uwagi na to, czy dzień wypłaty bitcoina wypadł w niedziele niehandlowe czy też handlowe. Nie tylko czas jest po Twojej stronie - udostępniając 84 urządzenia na terenie Szczecina jesteśmy niemal pewni, że jeden z bitomatów znajduje się w Twojej najbliższej okolicy.

A jak zacząć wymianę?

Najlepiej w wygodzie! Zasiądź na ulubionej kanapie lub fotelu i przejdź na stronę ATM Egera. Rozpocznij wymianę wypełniając pola w formularzu wymiany - podaj imię, nazwisko i numer telefonu, a także zadeklaruj jaką kwotę chcesz wypłacić.

Po otrzymaniu tych informacji wygenerujemy dla Ciebie unikatowy adres portfela Bitcoin, na który bezpiecznie przelejesz swoją kryptowalutę. Czas oczekiwania na zaksięgowanie środków nie jest długi - zazwyczaj trwa do 15 minut, ale spędzisz ten czas w komfortowym zaciszu swojego miejsca zamieszkania!

Oczekujemy tylko na dwa potwierdzenia transakcji z sieci, po ich otrzymaniu przekażemy Ci kod wypłaty w wiadomości SMS - to dzięki niemu wypłacisz swoje środki w jednym z 84 urządzeń.

Nie musisz się śpieszyć - kod jest ważny przez następne 72 godziny.

Mapa bitomatów ATM Egera w Szczecinie.

Video-poradnik krok po kroku - jak wypłacić BTC w Szczecińskim bitomacie

Sprawdź z założycielem ATM Egera - Jakubem Wierzcholskim - jak przebiega wymiana w bitomatach z naszej sieci!

Jak przebiega transakcja w bitomacie Szczecin?

Większość sprzedaży Bitcoina w bitomatach zaczynała się już przy samym urządzeniu. Dla użytkownika oznaczało to tyle, że musiał czekać około 15 minut pod urządzeniem, aby wypłacić z niego gotówkę.

Te czasy przeminęły bezpowrotnie - teraz wymiana zaczyna się już na platformie operatora bitomatów.

Pomijając tą znaczną zaletę bitomatów ATM Egera - proces wypłaty środków w bitomatach jest bardzo zbliżony u wszystkich operatorów.

Upraszczając każdy krok, zazwyczaj użytkownik jest proszony o podanie podstawowych danych, następnie otrzymuje adres portfela, na który może wpłacić swoje środki, a po zaksięgowaniu środków otrzymuje kod wypłaty lub wypłaca gotówkę w urządzeniu.

Na rynku są również dostępne bitomaty dwustronne, które oprócz wypłaty kryptowalut, akceptują również wpłaty gotówki i wymianę jej na dostępne cyfrowe waluty.

Proces zazwyczaj wygląda następująco - użytkownik jest proszony o wskazanie adresu portfela, na który operator ma wpłacić wybraną kryptowalutę, a następnie wkłada się w bitomat gotówkę i zatwierdza transakcję. Niemal natychmiast transakcja jest księgowana, a kryptowaluty są wysyłane na wskazany wcześniej adres.

Jakie prowizje mają Szczecińskie bitomaty?

Obecne w naszym kraju bitomaty pobierają prowizję w przedziale od 5% do 6%, w przypadku altcoinów prowizja może urosnąć nawet do 7%! To jednak nie koniec opłat - operatorzy wymagają również opłacenia prowizji stałej w wysokości od 15 do 25 złotych, ta stawka służy pokryciu kosztów związanych z obrotem gotówki w urządzeniu.

Bitomat Szczecin ATM Egera pobiera jedynie 5% prowizji od wymienianej kwoty, a stała kwota to zaledwie 10 złotych, dzięki którym możesz wypłacić środki w dowolnym z 84 bitomatów na terenie całego Szczecina!

Brak weryfikacji

Transakcje do 4,500 zł realizowane są jako transakcje okazjonalne.

Niemale 3,500 punktów

Ponad 3,000 bankomatów z funkcją sprzedaży oraz ponad 3,500 punktów z funkcją zakupu.

Realizacja w 10 minut

Od przelania bitcoinów do wypłaty z bitomatu wymagamy dwóch potwierdzeń.

Zalety bitomatów ATM Egera

Niektóre z zalet ATM Egery już poznałeś - inne są dopiero przed Tobą! Może nie widziałeś jeszcze reklam naszej strony, ale wiesz już, że nieważne jaki jest dzień (Poniedziałek? Sobota? Niedziela handlowa?), nieważne są również godziny otwarcia, ponieważ nasze bitomaty znajdują się nie tylko w galeriach i centrach handlowych, ale także na ulicach, placach i w alejkach Szczecina!

Każdy nasz kantor Bitcoin obsługuje wypłatę bez weryfikacji tożsamości do 4,500 złotych, co jest traktowane jako transakcja okazjonalna.

Korzystne są również prowizje, które są niższe średnio o 1-2 punkty procentowe w stosunku do obecnej w szczecinie konkurencji - wypłata to zaledwie 5% prowizji od wartości wymiany i 10 złotych prowizji stałej!

Lista bitomatów ATM Egera w Białymstoku.

Gdzie są Szczecińskie bitomaty?

Dotychczas szczecińskie bitomaty znajdowały się w tłocznie odwiedzanych miejscach w galeriach, często przy głównych windach lub blisko wejścia z parkingu, bitomaty ATM Egera są dostępne w całym mieście - supermarketach, marketach, na ulicach i alejkach. Skorzystaj z naszych usług w dowolnym bitomacie! Przykładowe lokalizacje naszych bitomatów:

  • Koło Media Markt w Galerii Galaxy (przy wejściu b),
  • W pobliżu biuro Matlak & Matlak,
  • Koło Netto na ulicy Łukasińskiego 110c,
  • W pobliżu Biurowca Kamienica na ulicy Zygmunta Krasińskiego,
  • I w 80 inny punktach Szczecina!
Wzrost popularności Bitomatów w polsce.

Autor: Michał Woźniak

Opublikowane 03 czerwca 2022 r.

Spis Treści