Bitomat Toruń

Do tej pory, mieszkańcy Torunia mogli skorzystać z zaledwie 4 bitomatów - to zdecydowanie za mało dla niemal 200 000 mieszkańców! Jako ATM Egera postanowiliśmy dołożyć cegiełkę i wesprzeć lokalnych inwestorów, oddając do użytku 31 nowych bitomatów jednostronnych! Na stronie znajdziesz treści ukazujące lokalizację bitomatów (w tym mapkę i listę), prowizje oraz kompleksowy poradnik - jak wymieniać Bitcoin na złotówki w bitomatach.

Kup i sprzedawaj Bitcoiny na Egera
  • Mapa bankomatów
  • Lista bankomatów
    Miasto Nazwa Adres Dojazd Szczegóły

Najważniejsze informacje

Jak działa bitomat?

Bitomaty, a pierwotnie Bitcoinomaty, powstały ze zlepka słów Bitcoin i Bankomat. Wyglądem i sposobem działania, bitomaty rzeczywiście przypominają bankomaty - dochodzi do sprzedaży lub kupna bitcoina i wpłaty lub wypłaty gotówki.

Najciekawszy jest jednak fakt, że nowa generacja bitomatów nie jest osobnym urządzeniem - ATM Egera jest osadzona w istniejących bitomatach, co świetnie pokazuje, że świat kryptowalut może współgrać ze światem tradycyjnych finansów.

Bitomaty występują w dwóch rodzajach - jedno i dwustronnych urządzeń. Te pierwsze, umożliwiają wymianę jednostronną, czyli sprzedaż kryptowaluty i wypłatę gotówki, te drugie - pozwalają użytkownikowi zarówno na zakup jak i sprzedaż Bitcoina, w parze ze złotówką.

Zasób kryptowalut dostępnych w urządzeniu, jest ściśle uzależniony od operatora. W Polsce funkcjonuje kilku większych operatorów, których oferta dostępnych kryptowalut jest mocno zróżnicowana. Powtarzającą się walutą cyfrową jest oczywiście Bitcoin (najpopularniejsza z kryptowalut) oraz Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum i Tether.

A jak działa wymiana w bitomat Toruń?

Urządzenia automatyzują wymianę gotówkową, którą użytkownicy w erze przed bitomatami, mogli zrealizować tylko w stacjonarnych kantorach, obsługiwanych przez kasjerów. Okres takiej wymiany był krótki, bo bitomaty pojawiły się już w 2013 roku!

Schemat transakcji w bitomacie jest zazwyczaj bardzo podobny - urządzenie prosi użytkownika o podanie podstawowych danych, jak imię, nazwisko, numer telefonu, a następnie generuje adres portfela kryptowalutowego, na który użytkownik może bezpiecznie wpłacić swoje środki.

Czas księgowania środków jest skrócony do minimum, ponieważ operatorzy nie czekają, aż środki znajdą się na portfelu. Zamiast tego, oczekują na potwierdzenia transakcji z sieci danej kryptowaluty. Transakcja wymaga zazwyczaj 3 potwierdzeń z sieci, natomiast środki uznaje się za <q>zaksięgowane</q> już przy 2 potwierdzeniach.

Po zaksięgowaniu środków, użytkownik (w zależności od operatora) otrzymuje kod wypłaty, lub gotówkę. Czas księgowania, jest ściśle uzależniony od rodzaju kryptowaluty i aktualnego obciążenia sieci, za standardowy czas księgowania uznaje się około 15 minut.

Jak wymienić Bitcoin na złotówki w Toruniu?

Nie ważny jest dzień, ani godzina - bitomaty ATM Egera umożliwiają sprzedaż Bitcoina w całej Polsce - jesteśmy także w województwie Kujawsko Pomorskim! 31 dodatkowych bitomatów w Toruniu umożliwia użytkownikom wygodniejszą wymianę - jesteśmy w Centrum Handlowym Copernicus (nie tylko w pobliżu sklepu e-Obuwie), w wielu galeriach, na ulicach i w alejkach. Od teraz znalezienie bitomatu z gotówką nie będzie wyzwaniem!

Zacznij od lokalizacji najbliższego bitomatu, zrobisz to bez problemu na mapce Toruńskich bitomatów, bądź przeglądając udostępnioną listę. Pamiętaj, że przed wypłatą warto sprawdzić aktualny kurs wymiany.

Czas na wymianę!

Zacznij w wygodnym miejscu, w ulubionym fotelu lub na kanapie. Wejdź na stronę ATM Egera i rozpocznij wymianę. W formularzu wpisz imię, nazwisko i numer telefonu, a także określ wartość wymiany. Pamiętaj, że bez weryfikacji tożsamości wymiana nie może być większa niż 4,500 złotych!

Na podstawie otrzymanych danych, wygenerujemy dla Ciebie unikatowy adres portfela Bitcoin, w standardzie SegWit. Po otrzymaniu dwóch potwierdzeń z sieci, otrzymasz kod wypłaty w wiadomości SMS.

Kod jest ważny przez następne 72h - nie musisz się śpieszyć!

Lista bitomatów ATM Egera w Toruniu.

Brak weryfikacji

Transakcje do 4,500 zł realizowane są jako transakcje okazjonalne.

Niemale 3,500 punktów

Ponad 3,000 bankomatów z funkcją sprzedaży oraz ponad 3,500 punktów z funkcją zakupu.

Realizacja w 10 minut

Od przelania bitcoinów do wypłaty z bitomatu wymagamy dwóch potwierdzeń.

Jak przebiega transakcja w zwykłych bitomatach?

Transakcja zakupu lub sprzedaży w tradycyjnych bitomatach, zaczyna się zazwyczaj przy urządzeniach, przez co użytkownik jest zmuszony do oczekiwania na zaksięgowanie transakcji pod bitomatem. Od niedawna, więksi operatorzy wdrażają system, który umożliwia rozpoczęcie transakcji jeszcze w zaciszu domu (m.in. ATM Egera).

Nowoczesne bitomaty są zazwyczaj bardzo dobrze zoptymalizowane, a na każdym kroku transakcji, użytkownikowi towarzyszy instrukcja, umieszczona na ekranie urządzenia. Postępując zgodnie z instrukcjami, bez problemu wymienisz kryptowaluty! Jakie kroki trzeba przejść w większości urządzeń?

Najpierw należy wybrać opcje kupna lub sprzedaży oraz rodzaj kryptowaluty. Następnie urządzenie poprosi Cię o zadeklarowanie kwoty wypłaty, która najczęściej musi być wielokrotnością 100 złotych. W kolejnym kroku zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu bądź maila, które uwierzytelniają transakcje i tożsamość.

Po zweryfikowaniu danych kontaktowych, na ekranie pojawi się adres w formie ciągu alfanumerycznego lub obrazka QR kod (który możesz zeskanować telefonem. Większość bitomatów oczekuje na dwa potwierdzenia z sieci, po których wysyłany jest kod, umożliwiający wypłatę gotówki.

Jakie prowizje mają Toruńskie bitomaty?

Do tej pory, mieszkańcy Torunia nie mieli dużego wyboru przy wymianie kryptowalut za gotówkę. Prowizje istniejących urządzeń mieściły się w przedziale od 5% (przy wymianie Bitcoina) do nawet 7% (przy wymianie mniej popularnych kryptowalut: Dash, Ethereum czy Litecoin).

Opłaty nie kończą się jednak na prowizji - każdy operator pobiera również stałą opłatę, która służy pokryciu kosztów obrotu gotówki. Dotychczasowe urządzenia pobierały nawet 15-20 złotych od każdej transakcji!

Mapa bitomatów ATM Egera w Toruniu.

Video-poradnik krok po kroku - jak wypłacić w łódzkim bitomacie?

Założyciel ATM Egery - Jakub Wierzcholski - pokaże Ci krok po kroku jak przebiega wymiana środków w urządzeniach udostępnianych przez naszą sieć.

Prowizje Bitomatów ATM Egera

Bitomaty z sieci ATM Egera pobierają zaledwie 5% prowizji od wymienianej kwoty, a także stałą prowizję w wysokości 10 złotych, dzięki którym operator umożliwia wymianę w 31 punktach wymiany kryptowalut na terenie Torunia!

Porównanie prowizji ATM Egera i zwykłego bitomatu

Podsumowanie - o co chodzi z kryptowalutami i bitomatami?

Serwisy regionalne (a także ich serwisy partnerskie (pokaż)), często poruszają temat bitomatów i kryptowalut. Treści ukazujące się na portalach najczęściej dotyczą negatywnej strony kryptowalut - oszustów i niepowodzeń mniejszych inwestorów na rynku. Negatywne aspekty nie stanowią jednak większości akcji i usług obecnych na rynku kryptowalut, ale oczywiście warto uważać - tylko na co?

Według wielu reklam, świat kryptowalut jest pozytywnym miejscem, umożliwiającym zarabianie w prosty sposób - to oczywista nieprawda, ale przed takimi frazesami większość inwestorów nie zwraca już uwagi. Najważniejszy aspekt inwestowania w kryptowaluty to... bezpieczeństwo. Warto o nie zadbać, chociażby weryfikując dane platformy, które kuszą swoich klientów do skorzystania z usług, kupnem treści na co popularniejszych portalach.

O jakich danych mowa?

Głównie o licencjach i osadzeniu w lokalnym prawie - polskie platformy finansowe (w tym kryptowalutowe) powinny wykazać się licencjami wydanymi przez Komisję Nadzoru Finansowego. Informacje na temat licencji zweryfikujesz na stronie należącej do KNF (e-rup.knf.gov.pl)

Wzrost popularności Bitomatów w polsce.

Autor: Michał Woźniak

Opublikowane 16 maja 2022 r.

Spis Treści