Bitomat Warszawa

Usługa ATM Egera jest już dostępna w stolicy Polski! Oferujemy 306 bitomatów na terenie całej Warszawy. Nasze urządzenia są jednostronne - możesz w nich sprzedawać swoje Bitcoiny i wypłacać gotówkę. Poniżej dowiesz się, jak działają bitomaty w Warszawie, jak wymienić bitcoin na złotówki i gdzie znajdują się nasze punkty wymiany.

Kup i sprzedawaj Bitcoiny na Egera
  • Mapa bankomatów
  • Lista bankomatów
    Miasto Nazwa Adres Dojazd Szczegóły

Najważniejsze informacje

Jak działa bitomat?

Bitomaty umożliwiają zautomatyzowaną wymianę w parze złotówka - kryptowaluta, poprzez wpłatę lub wypłatę środków w urządzeniu i wymianę na internetowej platformie operatora. Swoim wyglądem, bitomaty często przypominają bankomaty. Niektóre z nich nawet są bankomatami!

Nazwa bitomatu pochodzi od połączenia słów Bitcoin i bankomat i zgodnie z nazwą - początkowo urządzenia wymieniały jedynie na najstarszą z kryptowalut. Szybki rozwój rynku pozwolił na dodanie innych kryptowalut w bitomatach - dzięki temu, niektóre z warszawskich bitomatów obsługują również Ethereum, Bitcoin Cash, USDT i SHIB, a czasem również bardziej niszowe kryptowaluty.

Urządzenia dzielą się na dwa rodzaje urządzeń - jednostronne i dwustronne. W tych pierwszych, zupełnie analogicznie do bankomatów, użytkownik może wypłacić swoje środki. Natomiast bitomaty dwustronne, umożliwiają zarówno wpłaty jak i wypłaty, czyli kupno i sprzedaż kryptowalut.

Zdjęcie mapy z zaznaczonymi bitomatami w Warszawie.

Jak przebiega transakcja w najczęściej spotykanym bitomacie?

Zawsze przed rozpoczęciem wymiany w bitomacie, warto odwiedzić stronę www operatora bitomatu. Nie tylko mapa bitomatów jest ważna, na stronie internetowej znajdziesz informacje o prowizjach, o dostępnych kryptowalutach i często również o dostępnej w urządzeniu gotówce.

Istotnymi informacjami są również dokładne opisy lokalizacji oraz dni i godziny otwarcia. Gdzie indziej dowiesz się, czy niedziela handlowa jest dobrym dniem na wymianę? Gdzie znajdziesz odpowiedź, czy w centrum Handlowe Arena (podpowiadamy, że jeden jest w pobliżu sklepu KIK) jest bitomat i gdzie się znajduje?

Wszystkie te odpowiedzi znajdziesz tylko na stronie firmy obsługujące bitomaty w Warszawie!

Mimo, że przemysł kryptowalut rozwija się ekspresowo, wypłatę bitcoin w bitomacie lepiej zacząć jeszcze w domowym zaciszu. Od wpłaty waluty cyfrowej, do zaksięgowania w systemie operatora, mija do 15 minut - dopiero po tym czasie otrzymasz kod wypłaty, dzięki któremu wypłacisz środki w urządzeniu.

Wypłata w każdym warszawskim bitomacie zaczyna się od zadeklarowania wartości wymiany. Dopiero na podstawie tej informacji, operator wygeneruje portfel kryptowalutowy, który będzie oczekiwał na zaksięgowanie wpłaty.

Jak działają bitomaty ATM Egera?

Wymiana w warszawskich bitomatach ATM Egera zaczyna się jeszcze na naszej stronie internetowej. Rozpoczniesz na niej proces, w którym zadeklarujesz swoje podstawowe dane (bez weryfikacji tożsamości) oraz podasz ile BTC chcesz wymienić na złotówki.

Nie musisz jeszcze sprawdzać, gdzie znajdziesz najbliższy bitomat - gwarantujemy Ci, że jeden z 304 bitomatów jest w Twojej najbliższej okolicy! Większość z nich jest dostępna nie tylko w dniach poniedziałek - sobota, nie ograniczamy się do niedziel handlowych, jesteśmy otwarci przez cały tydzień!

Każda wymiana w naszych bitomatach zaczyna się jeszcze na stronie ATM.Egera. To właśnie tutaj podasz swoje podstawowe dane i określisz kwotę wymiany. Wygenerujemy dla Ciebie unikatowy adres portfela, na którym zaksięgujemy wpłatę.

Czas księgowania jest silnie uzależniony od obciążenia sieci Bitcoina i trwa zazwyczaj od 10 do 15 minut. Oczekujemy tylko dwóch potwierdzeń z sieci, co skraca cały proces do minimum!

Po zaksięgowaniu środków, otrzymasz kod w wiadomości sms, na numer telefonu, który zadeklarowałeś we wcześniejszym formularzu.

Z kodem na telefonie, udaj się do najbliższego bankomatu bitcoin. Punkt znajdziesz bez problemu na mapce lub liście urządzeń - wypisaliśmy tam wszystkie dostępne bitomaty w Warszawie.

Wypłatę zrealizujesz dosłownie w każdym punkcie - bez wcześniejszego deklarowania, gdzie odbiór gotówki się odbędzie. Wpłać, poczekaj na kod i wybierz miejsce, w który otrzymasz gotówkę!

Lista i mapka bitomatów, które można znaleźć na ATM Egera.

Dlaczego warto skorzystać z Bitomatu w Warszawie?

Bitomaty są idealnymi urządzaniami dla osób, które boją się o połączenie kryptowalut ze swoimi kontami bankowymi. Wypłata środków w gotówce, pozwala zaoszczędzić nerwy, które liczni użytkownicy tracą podczas blokad środków przy przelewie środków z giełd do banków.

Gotówka jest ogromną zaletą dla wielu użytkowników - zapewnia bezpieczeństwo i anonimowość.

Bitomaty w Warszawie - zarówno te jednostronne, jak i dwustronne - są znakomicie zaprojektowane i zoptymalizowane - rozwijały się przez długie lata, dzięki czemu obecnie są proste w użytkowaniu - nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z urządzeń tego rodzaju.

Urządzenia znajdziesz wszędzie - podkreślamy - wszędzie! Niedaleko Zgrupowania AK Kampinos 15 (przy wejściu Tramwaj), bogata w bitomaty jest również Aleja Jana Nowaka Jeziorańskiego 1, Bitomaty znajdziesz przy schodach ruchomych, głównych windach i cukierniach. W galeriach, centrach handlowych, dworcach i poza nimi - na zwykłych ulicach i alejach.

Jakie prowizje mają Bitomaty w Warszawie?

Najpopularniejsze warszawskie bitomaty pobierają prowizję w wysokości od 4% do 6% przy wymianie Bitcoinów na złotówki. Wymiana mniej popularnych kryptowalut - altcoinów - może kosztować nawet 4,5% do 6,5% prowizji od kwoty wymiany!

W przypadku wypłat w bitomatach, często spotkasz również stałą kwotę, która pokrywa koszty wypłaty gotówki, opłata może sięgać nawet 15 złotych.

Porównanie prowizji ATM Egera i zwykłego bitomatu

Prowizje Bitomatów w Warszawie z ATM Egera

Bitomaty ATM Egera są łatwo dostępne i prowizją trzymają się w standardowych kosztach - koszt wymiany to zaledwie 5% od kwoty wymiany oraz 10 złotych, którymi operator pokrywa koszta transakcyjne związane z wypłatą w jednym z 304 punktów na terenie Warszawy!

Jak wymienić Bitcoin na złotówki w Warszawie?

Poniedziałek? Sobota? Nie ważny jest dzień, nasze bitomaty są dostępne zawsze i wszędzie - godziny, w jakich jest otwarta Galeria Krakowska, nie będą Ci dyktowały kiedy wymienisz swoje kryptowaluty!

Znajdź nasz najbliższy bitomat - może ten obok sklepu zoologicznego Kakadu?

304 punkty na mapie robią wrażenie - nawet w Warszawie! Nasze bitomaty to nie tylko najbliższa galeria handlowa i wnętrze marketu Tesco na Świętokrzyskiej, to całe miasto!

Wiedząc ile mamy punktów na mapie, rozpocznij proces wypłaty. Zacznij od formularza, który znajdziesz na stronie głównej ATM.Egera. Wpisz tam wszystkie konieczne dane (imię, nazwisko i numer telefonu) oraz zadeklaruj wartość Bitcoin, jakie chcesz wypłacić.

W parę sekund otrzymasz unikatowy adres portfela, na który zupełnie bezpiecznie wpłacisz swoje Bitcoiny! Czas księgowania trwa do 15 minut, a po tym czasie otrzymasz kod wypłaty. Nie musisz z nim pędzić do najbliższego bitomatu - kod wymiany jest ważny przez 72 godziny!

Mając kod wypłaty na telefonie, wybierz najbliższy bitomat Warszawa, wybierz na nim wypłatę SkyCash i wprowadź kod. Gotówka wyląduje w Twoich dłoniach po zaledwie paru kliknięciach na ekranie urządzenia!

Video-poradnik krok po kroku - jak wypłacić w warszawskim bitomacie?

Tekst jest tylko tekstem, dlatego postanowiliśmy pokazać Ci cały proces w formie nagrania Video, przyjrzyj się wymianie kryptowalut - przedstawi Ci to Jakub Wierzcholski, współzałożyciel ATM Egera.

Gdzie znajdziesz warszawskie bitomaty?

Do tej pory mieszkańcy Warszawy mieli do wyboru zaledwie 16 bitomatów. W Egerze chcemy ułatwić dostęp do wymiany kryptowalut - dlatego wzbogaciliśmy miasto stołeczne o 304 urządzenia!

Sprzedaż bitcoina w Warszawie jest uproszczona do minimum wysiłku, nasze Bitomaty są dosłownie wszędzie, zagęszczenie bitomatów Egera na terenie Warszawy to aż jeden bitomat na każdy 1,7 kilometr kwadratowy miasta!

Tradycyjne bitomaty najłatwiej znaleźć w zatłoczonych miejscach, jak galerie handlowe (na przykład Galeria Krakowska czy Galeria Sarni, Galeria Przymorze). Urządzenia najczęściej lokalizuje się na samym końcu galerii czy w pobliżu większych sklepów - w Warszawskich galeriach często koło sklepu Eurofirany czy sklepu Manzini.

Bitomaty ATM Egera są w galeriach handlowych, ale nie tylko - są dostępne w zwykłych bankomatach, które znajdziesz w wielu punktach każdego miasta - tym bardziej w mieście stołecznym.

Nie musisz już szukać miejsca na parkingu, tylko po to, żeby przekroczyć drzwi parkingu podziemnego i sprzedać bitcoin czy inne kryptowaluty (Ethereum, Litecoin, Shiba inu) w bitomacie - rób to dosłownie wszędzie.

Nawet jeżeli to niedziela handlowa, 10:00 - najłatwiej wymienić kryptowaluty w punkcie, który jest zupełnie niezależny od dni tygodnia i godzin otwarcia!

Brak weryfikacji

Transakcje do 4,500 zł realizowane są jako transakcje okazjonalne.

Niemale 3,500 punktów

Ponad 3,000 bankomatów z funkcją sprzedaży oraz ponad 3,500 punktów z funkcją zakupu.

Realizacja w 10 minut

Od przelania bitcoinów do wypłaty z bitomatu wymagamy dwóch potwierdzeń.

Gdzie jeszcze znajdziesz bitomaty ATM Egera?

Warszawskie bitomaty ATM Egera bez problemu znajdziesz w całym mieście. Jak już wiesz, to nie tylko nasze urządzenia to nie tylko centrum handlowe - mapa bitomatów powie Ci dokładnie, gdzie szukać naszych punktów wymiany w mieście stołecznym.

Niektóre znajdziesz po prawej stronie, inne po lewej stronie - możesz być pewien, że nasze bitomaty stoją w: Centrum Handlowe M1, w Galerii Panorama (przy sklepie Meritum), w Galeria Handlowa Rondo Wiatraczna.

Czy bitomaty ATM Egera umożliwiają zakup kryptowalut?

Bitomaty ATM Egera umożliwiają jedynie sprzedaż kryptowalut, nie kupisz w nich kryptowalut za pomocą gotówki czy karty płatniczej. Pracujemy nad funkcją dodania zakupu każdego dnia.

Pracujemy również nad dodaniem nowych kryptowalut do systemu, oraz zwiększeniem ilości bitomatów dostępnych w ramach naszej usługi.

Zalety Bitomatu ATM Egera

Bitomaty rozprzestrzeniały się błyskawicznie na przełomie 2013 i 2014 roku. Usługi bankowe dopiero rozwijały swoje usługi błyskawicznych przelewów i płatności, dlatego realizacja wpłat na giełdę trwała nawet parę dni!

Wpłaty w bitomatach były idealnym rozwiązaniem - anonimowa wpłata gotówki, wymieniana w systemie operatora bitomatu, była wpłacana na konto giełdowe w zaledwie paręnaście minut.

Testy pierwszych bitomatów wskazywały, że szybkość realizacji transakcji jest o wiele wyższa, niż w przypadku tradycyjnych wpłat - środki trafiały na giełdę już po parunastu minutach.

Warto pamiętać, że wbrew nazwie bitomat, urządzenia nie wymieniają tylko Bitcoina. Bitomaty obsługują różne kryptowaluty - chociaż w większości są to tylko bardziej popularne projekty, ze szczytów rankingów pod względem kapitalizacji.

Najczęściej spotykanymi walutami cyfrowymi w bitomatach są Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Shiba Inu i Dogecoin.

Bitomaty w Warszawie - Podsumowanie

Bitomaty ATM Egera to milowy krok naprzód dla branży kryptowalut. Ilość dostępnych urządzeń w Polsce wzrosła o ponad 3000 urządzeń - w jedną noc. Niedawno, bo w 2014 stanął pierwszy bitomat, który dostępny był zaledwie we Wrocławiu, a teraz? Bitomaty są dostępne w całej Warszawie i okolicach, w każdym powiecie i każdej gminie Polski!

Skorzystaj z ATM Egera i wymieniaj swoje Bitcoiny na złotówki w najbliższym bitomacie z Twojej okolicy!

Autor: Michał Woźniak

Opublikowane 30 marca 2022 r.

PL All Rights Reserved

Spis Treści