Bitomat Wrocław

Usługa ATM Egera jest już dostępna w stolicy dolnego śląska i to nie jeden Bitomat Wrocław, a aż 100! Udostępniane przez nas punkty wymiany są obecnie jednostronne, co oznacza, że możesz w nich zamienić i wypłacić swoje bitcoiny. W artykule dowiesz się, jak działa bitomat, jak wymienić bitcoin na złotówki we Wrocławiu i gdzie znajdują się nasze punkty wymiany.

Kup i sprzedawaj Bitcoiny na Egera
  • Mapa bankomatów
  • Lista bankomatów
    Miasto Nazwa Adres Dojazd Szczegóły

Najważniejsze informacje

Jak działa bitomat?

Bitomaty to urządzenia które wyglądem i funkcjonalnością przypominają bankomaty - prosta wypłata gotówki. Pieniądze nie pochodzą jednak z konta bankowego, z którego zazwyczaj wypłacamy środki za pomocą karty debetowej - to środki pochodzące z kryptowalut, a najczęściej z Bitcoin.

Najczęściej, bo większość stacjonarnych punktów wymiany obsługuje w głównej mierze Bitcoin i Bitcoin Cash, które cieszą się ogromną popularnością w społeczności kryptowalutowej.

Bitomaty, czy też bankomat Bitcoin, występują w rodzajach urządzeń jednostronnych i dwustronnych. W tych pierwszych - analogicznie do bankomatów - jesteśmy w stanie wypłacić środki. Bitomaty dwustronne umożliwiają zakup i sprzedaż kryptowalut.

Jak wymienić Bitcoin na złotówki we Wrocławiu?

Poniedziałek? Sobota? Nie ważne jaki dzień, Bitomat Wrocław jest dostępny zawsze i przez całą dobę - nie tylko w godzinach otwarcia galerii w jakiej mógłby się znajdować - wybór jest o wiele szerszy - to aż 104 punkty rozsiane po całym mieście!

Znajdź najbliższy bitomat ATM Egera. Może ten na ulicy Powstańców Śląskich 1/3? Teraz rozpocznij proces wypłaty, zacznij od formularza na stronie głównej. Wpisz wszystkie konieczne dane i zadeklaruj kwotę, jaką chcesz wypłacić.

Stworzymy dla Ciebie unikatowy adres, na który bezpiecznie przelejesz swoje BTC. Standardowy czas księgowania trwa do 15 minut, a po tym czasie otrzymasz kod wypłaty, który jest ważny aż 72 godziny - nie musisz się śpieszyć!

Z kodem wypłaty na telefonie (który otrzymasz w wiadomości SMS), wybierz najbliższy bitomat Wrocław, wybierz na nim wypłatę SkyCash i wprowadź kod. Gotówka wyląduje w twoim portfelu po zaledwie paru kliknięciach!

Jak przebiega transakcja w najczęściej spotykanym bitomacie?

Pierwszym krokiem zawsze powinno być odwiedzenie strony operatora bitomatu. Na stronie poznasz tabelę opłat i prowizji, dzięki której wybierzesz najtańszą opcję na sprzedaż lub zakup Bitcoina.

Nie tylko tabela opłat jest istotna, na stronie operatora znajdziesz listę dostępnych bitomatów we Wrocławiu, dowiesz się ile środków jest dostępnych w bitomatach, poznasz godziny otwarcia punktów oraz rozpoczniesz proces wymiany.

Wypłatę z wykorzystaniem bitomatu lepiej rozpocząć jeszcze w zaciszu domu. Zanim uzyskasz kod wymiany, który wykorzystasz do wypłaty, operator musi zaksięgować przesłany Bitcoin lub inne kryptowaluty, co zajmuje zazwyczaj do 15 minut.

Każda wypłata zaczyna się od zadeklarowania wartości wymiany. Na podstawie tej informacji zostanie wygenerowany portfel, który będzie oczekiwał na wpłatę kryptowalut. Po zaksięgowaniu otrzymasz kod, z którym możesz udać się do najbliższego wrocławskiego bitomatu, w którym zdobędziesz gotówkę.

Jak działają bitomaty ATM Egera?

Wymiana w naszych bitomatach zaczyna się jeszcze na stronie ATM Egera. Rozpoczniesz tutaj proces, w którym zadeklarujesz ile BTC chcesz wymienić na złotówki.

Pierwszym krokiem będzie wpłata na specjalnie wygenerowany adres. Czas księgowania jest uzależniony od obciążenia sieci bitcoin i trwa zazwyczaj od 10 do 15 minut. Po zaksięgowaniu środków, otrzymasz kod w sms na wcześniej podany numer telefonu.

Mając już kod, możesz udać się do najbliższego bankomatu bitcoin, który znajdziesz na mapce, liście bitomatów bądź w zakładce po prawej stronie, na której wypisaliśmy wszystkie bitomaty dostępne we Wrocławiu.

Wypłatę zrealizujesz w dowolnym punkcie - nie musisz wcześniej deklarować, gdzie chcesz wypłacić. Wymień, poczekaj na kod i wybierz miejsce, w którym zdobędziesz gotówkę!

Video-poradnik krok po kroku - jak wypłacić we wrocławskim bitomacie?

Sprawdź jak dokładnie przebiega proces wymiany - przedstawi Ci to Jakub Wierzcholski, współzałożyciel ATM Egera.

Czy bitomaty ATM Egera są bezpieczne?

W ATM Egera spełniamy wszystkie standardy bezpieczeństwa. Dane użytkowników są szczególnie chronione - poświęcamy temu szczególną uwagę.

Spełniamy również standardy prawne, dopełniając obowiązków związanych z ustawą Anti Money Laundering.

Bitomat Bitcoin ATM Egera Wrocław nie wymagaja weryfikacji tożsamości, jeżeli wartość wymiany nie przekracza 4 500 złotych - tego rodzaju wymiany są realizowane jako transakcje okazjonalne.

Księgowanie kryptowalut w naszym serwisie również jest maksymalnie bezpieczne - generujemy unikatowe adresy, które uniemożliwiają zaginięcie środków lub pomyłkę. Wymagamy zaledwie dwóch potwierdzeń z sieci, dzięki czemu księgowanie jest procesem szybkim i trwa około 10 minut.

Dlaczego warto skorzystać z Bitomatu we Wrocławiu?

Bitomaty to idealne urządzenia dla osób, które nie chcą łączyć kryptowalut ze swoimi kontami bankowymi. Wykorzystanie gotówki w wypłatach jest o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze niż przelewy z giełd kryptowalut do banków.

Zaletą dla wielu użytkowników jest również bezpieczeństwo i anonimowość, jakie zapewniają bitomaty i gotówka.

Obecne bitomaty - zarówno te jednostronne, jak i dwustronne - są znakomicie zaprojektowane i zoptymalizowane. Projekty rozwijały się przez lata, dzięki czemu obecnie są proste w użytkowaniu - nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z urządzeń tego rodzaju.

Jednak czy warto z nich skorzystać? Odwrócę to pytanie - gdyby bitomaty były niewarte użytkowania, czy ich liczebność rosłaby w takim tempie?

Brak weryfikacji

Transakcje do 4,500 zł realizowane są jako transakcje okazjonalne.

Niemale 3,500 punktów

Ponad 3,000 bankomatów z funkcją sprzedaży oraz ponad 3,500 punktów z funkcją zakupu.

Realizacja w 10 minut

Od przelania bitcoinów do wypłaty z bitomatu wymagamy dwóch potwierdzeń.

Jakie prowizje mają Bitomaty we Wrocławiu?

Najpopularniejsze wrocławskie bitomaty pobierają prowizję w wysokości od 4% do 6% przy wymianie BTC na PLN. Wymiana mniej popularnych kryptowalut - altcoinów - może kosztować nawet 6,5% prowizji od kwoty wymiany!

Często spotykaną praktyką jest również stała kwota, która pokrywa koszty wypłaty środków z bitomatu, opłata sięga nawet 15 złotych.

Prowizje Bitomatów Wrocław z ATM Egera

Bitomaty ATM Egera są łatwo dostępne i prowizją trzymają się w standardzie - koszt wymiany to zaledwie 5% od kwoty wymiany oraz 10 złotych, którymi operator pokrywa koszta transakcyjne związane z wypłatą w jednym z 100 punktów na terenie Wrocławia!

Porównanie kosztów transakcyjnych ATM Egera i zwykłych bitomatów we Wrocławiu.

Zalety Bitomatu ATM Egera

Nie bez powodu bitomaty rozprzestrzeniały się tak błyskawicznie na przełomie 2013 i 2014 roku. Usługi bankowe nie były wtedy tak rozwinięte jak obecnie - realizacja wpłaty na giełdę trwała wtedy długie godziny, a nawet parę dni!

Bitomaty były idealnym rozwiązaniem problemu - anonimowa wpłata gotówki, wymiana w systemie operatora na kryptowalutę i wpłata bezpośrednio na portfel lub konto giełdowe.

Pierwsze testy bitomatów wskazywały, że szybkość transakcji jest gigantyczna - już po parunastu minutach, wpłacone środki znajdowały się na kontach giełdowych.

Wbrew nazwie, bitomat nie dotyczy tylko Bitcoina - chociaż nazwa mogłaby na to wskazywać. Bitomaty obsługują wiele różnych kryptowalut - w większości są to jedynie Ethereum Litecoin i Dogecoin, ale wraz z błyskawicznym wzrostem popularności, listowane są również inne kryptowaluty.

Gdzie jeszcze znajdziesz bitomaty ATM Egera?

Nasze bitomaty są w całej Polsce! Jesteś w Warszawie? Galeria Handlowa Rondo Wiatraczna zaprasza, nasz bitomat znajduje się przy schodach ruchomych, a jedno z urządzeń znajduje się również na I piętrze (Poziom 1).

Gdzie znajdziesz wrocławskie bitomaty?

Wiedziałeś, że to właśnie we Wrocławiu stanął pierwszy Bitomat? Teraz jest ich prawie 110, z czego 104 zostały udostępnione przez ATM Egera.

Wzrost zainteresowania Bitcoinem w Polsce według wyszukiwarki Google.

Obecnie sprzedaż Bitcoina we Wrocławiu jest uproszczona do minimum wysiłku, bitomaty ATM Egera są wszędzie - dosłownie - zagęszczenie naszych bitomatów na terenie Wrocławia to aż jeden bitomat na każde 2,8 kilometra kwadratowego!

Tradycyjne bitomaty najczęściej znajdziesz w miejscach zatłoczonych - w galeriach, często przy schodach ruchomych, w pobliżu większych sklepów, ale bitomaty ATM Egera są nawet poza galeriami - nasza usługa dostępna jest w zwykłych bankomatach, które znajdziesz w wielu miejscach Wrocławia - nie tylko w godzinach otwarcia galerii.

Nasze bitomaty znajdziesz w centrum, w bocznych uliczkach, na ulicach Długiej, Horbaczewskiego, a także na Alejach Bielany, przy ulicy czekoladowa 9 (w pobliżu sklepu duka).

Mapa Bitomatów Wrocław pokaże Ci wszystkie dostępne urządzenia w stolicy dolnego śląska!

Ile Bitomatów jest w Polsce?

2022 rok jest niezwykle magiczny dla polskiej społeczności kryptowalut. Jeszcze rok temu na terenie naszego kraju znajdowało się zaledwie 100 bitomatów. Liczba ta wzrosła błyskawicznie do 3300 bitomatów na terenie całego kraju!

Cud wydarzył się również we Wrocławiu - rok temu na w mieście krasnali było zaledwie 6 bitomatów! Obecnie w stolicy dolnego śląska znajduje się 110 bitomatów, a w Bielanach Wrocławskich 7 urządzeń.

Wzrost popularności bitomatów w polsce.

Niezwykły wzrost ilości bitomatów spowodował, że Polska została jednym z liderów światowych - obecnie posiadamy około 10% światowych bitomatów - na świecie znajduje się ich około 35000, z czego większość znajduje się w Stanach Zjednoczonych.

Bitomaty we Wrocławiu - Podsumowanie

Bitomaty Egery to gigantyczny krok naprzód w branży kryptowalut - w zaledwie jedną noc, ilość dostępnych dla użytkowników urządzeń wzrosła o ponad 3000 sztuk!

Bitomaty są dostępne w całym Wrocławiu, w jego okolicach i na terenie całej Polski!

Skorzystaj z ATM Egera i wymieniaj swoje Bitcoiny na złotówki w najbliższym bitomacie z Twojej okolicy!

Autor: Michał Woźniak

Opublikowane 29 marca 2022 r.

PL All Rights Reserved

Spis Treści